Котли Опалення

Котли Опалення

Характеристики та види котлів опалення

Основні параметри опалювального котла - це потужність і вид палива.
Потужність - головний параметр.  Орієнтовно потужність опалювального котла розраховується так: на 10 м2.  м. опалювальної площі утепленого будинку з висотою стель до 3 м, потрібно 1 кВт потужності.  Щоб остаточно визначити необхідну потужність котла, необхідно за допомогою інженерів і проектувальників зробити грамотні теплові розрахунки з урахуванням таких факторів, як: кількість і розмір вікон, товщина і матеріал стін, перекриттів, наявність каміна, призначення окремих кімнат в будинку, наявність теплих підлог і інше .
Тип палива - другий за важливістю чинник в опалювальному котлі.  Паливо, на якому працює казан, може бути: рідке (дизельне паливо), електрику, газ, тверде паливо (кокс, пили, дрова, вугілля і. Т. Д).
Твердопаливні котли опалення
Опалювальні котли класифікуються за такими істотним критеріям:
матеріал виготовлення - чавун і сталь;
спосіб монтажу - стіна і підлога;
кількість контурів - одноконтурні та двоконтурні (з вбудованим бойлером і змійовиком);
енергонезалежні та енергонезалежні (система опалення з примусовою циркуляцією теплоносія неможлива без використання електроенергії);
Спосіб відведення газів - тягової (вентилятором) і природною тягою.
Види опалювальних котлів і їх особливості
Є кілька видів опалювальних котлів.  Їх розрізняють за способом установки і джерела енергії.
Газові котли опалення
Найбільш популярним типом опалювальних котлів є газові котли - близько 70% від загальної кількості котлів використовується через невисоку вартість газу і широкого використання газопроводів.  Поділяємо газові котли на навісні і стоячі.
Настінний - обладнаний розширювальним бачком і циркуляційним насосом, що значно економить місце в приміщенні.  У свою чергу, настінні котли опалення діляться на одноконтурні та двоконтурні.  Двоконтурні - забезпечують опалення і мають можливість нагріву гарячої води.  Завдяки невеликим розмірам, це обладнання ідеально підходить для приватного будинку завдяки невеликим розмірам, простоті установки і обслуговування.  Одноконтурні котли опалення працюють тільки в опалювальному контурі на підігрів теплоносія.
Окремо стоять - згідно з нормами безпеки вимагають окремої котельні, що відповідає всім вимогам і нормам газової служби.  Вони працюють на основі сталевого або чавунного теплообмінника.  Стаціонарні котли опалення діляться на підлогові газові котли з надувними і атмосферними пальниками.  Перший варіант досить простий у використанні, дешевше, робота котла не виробляє багато шуму.  Другий варіант має високий ККД і коштує дорожче.
Газові котли з надувними пальниками мають важливу перевагу - варіанти установки пальників, що працюють як на газовому, так і на дизельному паливі.
Котли газові Конденсаційні їх ккд складає порядком 109%
Якщо взяти до уваги ККД конденсаційного котла в повній відповідності з сьогоднішньої універсальною методикою, то його ККД перевершує всі норми і в деяких випадках може досягати 110%.
     Це пов'язано з тим, що конденсаційні котли використовують теплову енергію димових газів і води в них.  Вода в димі має форму пара.  Якщо енергія витрачається на створення пара з води, зворотний процес - утворення води з пара (конденсація), енергія буде виділятися.
На цьому заснований принцип роботи конденсаційного котла опалення.  Водяна пара конденсується в гарячу воду, тепло якої використовується для нагріву води в системі.  Звідси високий ККД конденсаційних опалювальних котлів.
Звичайно, пропонований метод прямого розрахунку ККД конденсаційного котла не зовсім коректний.  Однак справа не в методології, а в тому, що конденсаційний котел більш продуктивний, ніж інші котли, і споживає приблизно на двадцять відсотків менше паливного газу, що може бути додано до переваг конденсаційного котла.
Пристрій конденсаційного котла
Конденсаційний котел складається з двох камер.  Перший передбачає класичне спалювання газу і обігрів опалювальної системи.  У другій камері гаряча пара конденсирует гарячу воду, яка додатково нагріває систему.
Установка конденсаційного котла
Для надійної роботи конденсаційного котла необхідно правильно змонтувати димар системи.  Димохід встановлюється в суворій відповідності з паспортом котла.  По суті, він повинен мати нахил, щоб конденсат, вироблений димоходом, міг стікати назад в систему.
Друга особливість установки конденсаційних котлів опалення - це матеріал димоходу.  Він повинен бути з міцного пластику, а не зі сталі або алюмінію.  Сильно кислий конденсат зруйнує металевий димохід.

Електричні котли опалення

Їх головна відмінність - вбудоване обладнання систем і програматори температури.  Електрокотли використовуються як резервна для твердопаливних котлів на випадок прогорання дров.  А також як основне джерело обігріву приміщення (будинку, квартири ітд) Така схема зручна на невеликій опалювальної площі, де неможливо встановити твердопаливний котел з великою пічкою, а також в місцях, куди не подається газ.
універсальні котли
комбінований котел
Основна відмінність універсальних котлів від комбінованих - це можливість використання декількох видів палива одночасно.  Робота універсального котла заснована на твердому паливі, а в якості присадки - рідкому, газовому, електричному паливі.  Ця функція дозволяє використовувати котел в різних місцях і умовах.
Доставка здійснюється по всій території України.  Компанія Арiа Клімат 2021